Aşağı Öveçler Mahallesi Lizbon Caddesi No: 25/8 ÇANKAYA / ANKARA          Tel: 0 (312) 473 6157
iletisim@bhd.org.tr

Bilişim Hukuku Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Sıçrama tahtası ile atlama: atlama yarışması atlama

Sıçrama tahtasından atlama yarışmalarının amacı, mümkün olduğunca çok mesafeyi atlamaktır. Bununla birlikte, jumper tarzı da tahmin edilir, bu nedenle zafer için, uzunluğun uzunluğuna ek olarak, iyi bir uçuş tekniği ve güvenli bir iniş göstermek gerekir. Toplam sayı sayısı, atlamanın elde edilen uzunluğuna göre hesaplanır ve her biri stil başına maksimum 20 puan ödeyebilen hakimlerin (en yüksek ve düşük tahminler kaldırılır) toplamının toplamıdır. . Atlamanın uzunluğu için puan, her atlamanın hesaplama noktasının atlamasının uzunluğuna ve pozisyonuna göre tahakkuk eder. Hesaplanan nokta (mesafe) önce zıplama için, jumper, her sayaç için sayaç başına 1,8 puandan daha az / daha az / daha az eklenir veya çıkarılır.

Her ne kadar zıplama teknikleri, tarih boyunca bu sporun geliştirilmesiyle çok fazla değişse de, zıplama teknikleri çoğunlukla bir telemarket tekniğine karşılık gelir. Yaz aylarında vücut pozisyonunun hakim teknolojisi, süveterlerin kayakları "V" konumunda "V" konumunda tuttuğu v-şekilli tekniktir. Kayakların uçları toplanır ve çoraplar ayrılır.

Sıçrama tahtasından atlama yarışmaları, çoğunlukla farklı olan üç tip sıçrama tahtası üzerinde gerçekleştirilir:

90 metrelik bir sıçrama - hesaplama noktası, optimum süveter ile 90 metredir, 110 metreye kadar bir mesafeye ulaşır.
120 metrelik kayak ekranı - Hesaplama noktası, sıçrama tahtasından atlamaya bağlı olarak, 115 ila 145 metreye kadar bir mesafede bulunur.
Kayak merkezi, 180 metreden fazla bir hesaplama noktası olan bir sıçrama tahtasıdır, dünyada sadece 5 tanesi var (Vickersund, Oberstdorf, Kulm, Harakhov ve Planfe) ve 240 metreye kadar zıplama süresine ulaşabilirler. 1985'ten beri başlayan. Bu yıl, kayak biletindeki tüm resmi olmayan dünya kayıtları bir planlayıcının devine kuruldu. Mevcut dünya rekoru 2005 yılında belirlenir. Bjorn Einer Romoren'in 239 metreye kadar "gitti" ve bacaklarında kalmayı başardığında, Jane Ahonen, Jane Ahonen 240 metre yüksekliğe indi, ancak bu uçuşun indiği zaman düştüğü için tanımedi. "Kayak uçuşları" terimi, genellikle bu kadar zıplamalardaki yarışmalar için kullanılır.
Standart yarışmalar, bir test atlamasından ve değerlendirilen iki atlamadan oluşur ve her iki atlama için bardaklar son derece için özetlenir. Aynı zamanda dört katılımcının puanlarını özetleyen bir takım yarışması da var. pin up giriş

Call Now Button Ara
833dadf8cff00d7736e09efa529a212c