Aşağı Öveçler Mahallesi Lizbon Caddesi No: 25/8 ÇANKAYA / ANKARA          Tel: 0 (312) 473 6157
iletisim@bhd.org.tr

ABD, Bitcoin (BTC) Yasası Konusunda Kararını Belli Etti!

Bilişim Hukuku Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Kripto para sektörü özellikle ABD’de yaşanan kargaşanın tam ortasında kaldı ve şu an için yatırımcıları büyük bir belirsizlik karşılamakta.
Joe Biden’ın hayata geçirmeyi planladığı altyapısal yenilenme planının 28 milyar dolarlık fonlamasının, kripto para yatırımcılarından alınması planlanmakta ancak yatırımcılar bunun getirdiği bir şarta karşı çıkıyor.

Söz konusu verginin kripto para madencilerinden, ağ düğümlerinden ve bunun gibi işlemlerin onaylanmasından sorumlu kişilerden alınması planlanıyor.
IRS tarafından yapılan açıklamada ise bu vergi alınırken kişisel bütün bilgilerin de toplanacağı vurgulandı. Bu da kripto para sektöründeki merkezsizliğin tamamen bitmesi anlamına geliyor.

İlgili yasa taslağının değiştirilmesi ve tartışmalı bir cümlenin kaldırılması için ABD’de imza kampanyaları bile düzenlendi ancak şu an için sonuç alınamadı. Beyaz Saray da sonunda buradaki kararını belli etmiş olabilir.

Senatörler Mark Warner ve Rob Portman tarafından hazırlanıp onaya sunulan “son dakika taslağı”, görünüşe göre Beyaz Saray’ın onayını aldı veya almak üzere.

Buna karşın kripto para dostu senatörler Cynthia Lummis, Pat Toomey ve Ron Wyden tarafından hazırlanan yasa taslağının ise Beyaz Saray’ın ilgisini çekmediği aktarılıyor.

Washington Post ekonomisti Jeff Stein, bunun hakkında tweet atarak içeriden bilgi aldığını ortaya koydu. Bu haber ise kesinlikle kripto para sektörünü kötü etkileyebilir ve sektörde ciddi anlamda bir karmaşa yaşanmasına yol açabilir.

Bilişim Hukuku Derneği hakkında detaylı bilgi için www.bhd.org.tr adresini ziyaret edebilir veya
0 (312) 473 6157 – 0 (312) 472 6257 iletişim numaralarımızdan biz ulaşabilirsiniz.

bilişimhukuku #BilişimHukukuDerneği #bilisimhukuku #bilişim #thodex #kriptopara #dogecoin #kriptoparavurgunu #farukfatihözer #kriptoparaborsası #vurgun #yönetmelik #kriptoparadüzenlemesi #hazine #maliye #abd #abdkriptopara #bitcoin #fund
Kategoriler: Haberler

Bilişim Hukuku Derneği

Bilişim Hukuku Derneği

Ara