Aşağı Öveçler Mahallesi Lizbon Caddesi No: 25/8 ÇANKAYA / ANKARA          Tel: 0 (312) 473 6157
iletisim@bhd.org.tr

BINANCE ÇÖKTÜ! HUKUKİ SÜREÇ KAPIDA

Bilişim Hukuku Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsası olan Binance’ye gün itibariyle erişim sağlanamadı. 
Bilişim Hukuku Derneği Başkanı Av. Kürşat Ergün, “Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olan Binance’ın çöktüğünü ve kullanıcıların saatlerdir alım satım işlemi yapamadığını belirtti. Milyonlarca kullanıcının zararını talep noktasında büyük bir hukuki süreç kapıda.” olduğunu bildirdi.


Bakiyelerini sıfır olarak gören kullanıcılar ne yapacağını bilemedi. Yaşanan bu aksamalar karşısında ise bu alanda analiz yapan kişilerden yatırımcılara sakin olmaları konusunda uyarılar gelirken, bu çöküş sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Binance borsasında alım- satım yapan yatırımcılar şok içinde olayın çözülüp çözülmeyeceğini bekliyorlar. 

BİNANCE TÜRKİYE AÇIKLAMADA BULUNDU

Binance Türkiye borsası sosyal medya hesabından yatırımcılara açıklamada bulundu ve “Değerli Takipçilerimiz, Binance dahil bazı kripto borsalarında yaşanan problemler AWS kaynaklıdır. AWS problemi çözdüğünde, Binance’de yaşadığınız problemler de çözülecektir” ifadelerine yer verildi. 

BÜYÜK BİR HUKUKİ SÜREÇ KAPIDA

Avukat Kürşat Ergün’den de konuyla ilgili değerlendirme geldi. Ergün, “Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olan binance çöktü. Kullanıcılar saatlerdir alım satım işlemi yapamıyor, bakiyelerini göremiyorlar. Milyonlarca kullanıcının zararını talep noktasında büyük bir hukuki süreç kapıda” dedi. 


Bilişim Hukuku Derneği

Bilişim Hukuku Derneği

Ara