Aşağı Öveçler Mahallesi Lizbon Caddesi No: 25/8 ÇANKAYA / ANKARA          Tel: 0 (312) 473 6157
iletisim@bhd.org.tr

Hacker Grubu dosyaları topluyor

Bilişim Hukuku Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Siber güvenlik kuruluşu Bitdefender Antivirüs, hacker grubu StrongPity’nin Türkiye ve Suriye’deki kurbanları hedef aldığını keşfetti. Grup, kullandığı saldırı tekniği ile WhatsApp, Ccleaner, Recuva ve TeamViewer gibi yazılımları yüklemeye çalışan kullanıcıların bilgisayarlarına giriş yapıyor ve bulaştığı bilgisayardaki dosyaları toplayıp dışarıya gönderiyor.

Mağdurları enfekte etmek için “watering hole” adı verilen taktikleri kullanan ve adli soruşturmalara engel olmak için üç katmanlı bir C&C altyapısı uygulayan APT grubu, arşivler, dosya kurtarma uygulamaları, uzaktan bağlantı uygulamaları, yardımcı programlar ve hatta güvenlik yazılımlarını bile truva atı haline getirebiliyor.

Grubun hedefi şu anda Türkiye ve Suriye olsa da daha önceden Kolombiya, Hindistan, Kanada ve Vietnam’a da Firefox, VPNpro, DriverPack ve 5kPlayer’dan faydalanarak çeşitli saldırılar düzenledikleri biliniyor.

Kaynak: HaberTurk https://bit.ly/31SPsK9

 

Bilişim Hukuku Derneği hakkında detaylı bilgi için www.bhd.org.tr adresini ziyaret edebilir veya

0 (312) 473 6157 – 0 (312) 472 6257 iletişim numaralarımızdan biz ulaşabilirsiniz.

 

#bilişimhukuku

#BilişimHukukuDerneği #bilisimhukuku #bilişim #sosyalmedya #trojan #truvaatı  #dolandiricilik #veriçalma #wateringhole # WhatsApp #Ccleaner  #Recuva #TeamViewer #bitdefender #antivirüs

Kategoriler: Haberler

Bilişim Hukuku Derneği

Bilişim Hukuku Derneği

Ara