Aşağı Öveçler Mahallesi Lizbon Caddesi No: 25/8 ÇANKAYA / ANKARA          Tel: 0 (312) 473 6157
iletisim@bhd.org.tr

Vebitcoin Kapandığını Duyurdu

Bilişim Hukuku Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Thodex, kripto para ödemelerine getirilen yasaklar, Biden vergileri derken kripto para dünyasında bir çarpıcı olay daha yaşanıyor. Bir Türk kripto para borsası olan Vebitcoin kepenkleri indirdiğini duyurdu. Kapandığını resmi sitesinde yaptığı şu açıklamayla duyurdu.

Sabah Sinyalleri Vermişti
Birkaç gün öncesine kadar sorunsuz bir şekilde işlem yapılan Vebitcoin sitesinde bu sabahtan bu yana bazı sorunlar yaşandığı rapor edildi. Twitter’da şirket hakkında yapılan paylaşımlarda insanlar para çekme taleplerinin olumsuz karşılandığını belirtti. Çok sayıda kullanıcı paralarını çekemediklerini ifade etti.

vebitcoin
Gündüz saatlerinden bu yana işlemlerde sorun çıkaran kripto para borsası akşam saatlerinde faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını duyurdu. Yapılan yorumlarda Merkez Bankası yasaklarının rolü üzerinde duruluyor. Haber kripto para dünyasında şok etkisi yaratırken Paribu ve BTCTürk sitelerinden güven veren açıklamalar bekleniyor.

Düzenlemelerin ardından çizilecek yol haritalarının şeffaf olmasını isteyen kullanıcıların Paribu ve BTCTürk hesaplarından paralarını çekmeye başladıkları haberi yayılmaya başladı. Sabah saatlerinde BTCTürk tarafından yapılan bir basın bildirisi ile bu haber yalanlandı. Basın toplantısını bizzat düzenleyen BtcTurk CEO’su Özgür Güneri alım satım oranlarında bir değişiklik olmadığını hatta para yatırma oranlarında ufak da olsa bir artış olduğunu belirtti.

Vebitcoin 50 Bin Lirayla Açılmış
Merkezi Muğla’da olan Vebitcoin 2017 yılının Ağustos ayında kurulmuştu. 2018 ve 2020 yıllarında kripto para piyasasının rekorlar kırdığı dönemlerde elde ettiği başarı ile sermayesini 1 milyon liraya kadar çıkardı. Türk kripto para borsaları arasında işlem hacmi bakımından 6. sırada yer alan Vebitcoin kripto para borsasının işlem hacmi son günlerde 500 milyon liraya kadar ulaşmıştı. Sicilde şirketin kurucusu ve CEO’sunun İlker Baş olduğu belirtiliyor.

Teker Teker Kapanıyorlar
Türk Kripto para camiası henüz Thodex olayının şokunu atlamaya hazırlanırken bir darbe de Vebitcoin’den geldi. Her ne kadar Paribu ve BTCTürk kadar geniş işlem hacmine sahip olmasa da nispeten ufak bir düzeltmenin ardından kepenk indirmesi diğer borsaların gücü hakkında kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.


Bilişim Hukuku Derneği

Bilişim Hukuku Derneği

Ara